Korstna pühkimine

Korstna pühkimine on protsess, mille käigus eemaldatakse korstnast tahm, suits ja muud ladestunud osakesed. See on oluline hooldusprotseduur, mis aitab tagada korstna tõhusa ja ohutu toimimise. Korstna pühkimine aitab vähendada tuleohtu, sest kogunenud tahm ja suits võivad süttida ning põhjustada tulekahju.

Tagasi teenuste nimekirja >          

koristna pühkimine
Tagame Teie korstna tõrgeteta toimimise!

Korstna pühkimine

Tahma ja suitsu eemaldamine

Korstnapühkija kasutab spetsiaalseid harju ja tööriistu, et eemaldada korstnasse kogunenud tahm ja suits.

Korstna visuaalne kontroll

Korstnapühkija vaatab üle korstna seisukorra, otsides pragusid, lekkeid või muid probleeme, mis võivad vajada parandamist.

Korstna puhastamine

Kui on olemas ladestused või ummistused, võib korstnapühkija teostada täiendavaid puhastustöid, et tagada korstna optimaalne läbilaskvus.

Miks on korstna pühkimine oluline?

Tuleohutus: Kõige olulisem põhjus korstna puhastamiseks on tuleohutus. Kui korsten on tahmaga kattunud, suureneb tuleoht. Tahm võib süttida ning põhjustada korstnas või kütteseadmes tulekahju. Regulaarne korstna pühkimine vähendab oluliselt sellise riski tekkimise võimalust.

Hapnikuvahetus: Kui korstnas on ladestunud tahm ja setted, väheneb hapnikuvahetus, mis on vajalik põlemiseks. See võib mõjutada kütteseadme tõhusust, suurendades küttekulu ja vähendades soojusülekannet.

Heitgaaside eemaldamine: Korstna puhastamine aitab tagada, et suitsugaasid saavad takistusteta korstnast välja. Kui korsten on ummistunud, võivad suitsugaasid tagasi hoonesse lekkida, mis võib olla tervisele ohtlik.

Süsteemi tõhusus: Puhas korsten tagab küttesüsteemi tõhusa toimimise. Korstnas kogunenud tahm võib vähendada kütteseadme efektiivsust, suurendades küttekulu ja vähendades soojusülekannet.

Eluaeg: Regulaarne puhastamine võib pikendada korstna eluiga. Korstnas kogunev tahm võib põhjustada korrosiooni ja muud kahjustust, mis võivad lühendada korstna kasutusiga.

Seadusest tulenevad nõuded: korstna regulaarne puhastamine ja kontrollimine on nõutud, et tagada kodu ohutus.

Kokkuvõttes on korstna puhastamine ennetav meede, mis aitab vältida tulekahjusid, tagada süsteemi tõhusust ja pikendada korstna eluiga. Soovitatav on seda teha enne kütteperioodi algust ja vähemalt kord aastas või vastavalt kohalikele regulatsioonidele ja spetsialisti soovitustele.

Soovite täpsemat infot teenuse kohta?

Saatke meile hinnapäring ning vastame Teile 24 tunni jooksul. Leiame alati parimad lahendused lähtuvalt Teie vajadustest.

Scroll to Top