Basseini puhastamine ja hooldamine

Regulaarne basseini puhastamine on hädavajalik, et tagada vee puhtus, ohutus ja inimeste heaolu. Basseini puhastamine ja hooldamine tagab basseini infrastruktuuri pikaajalise säilimise.

Tagasi teenuste nimekirja >          

basseini puhastamine
Säilitame basseini puhtuse igal hooajal!

Basseini puhastamine ja hooldamine

Veetaseme kontrollimine

Basseini veetaseme kontroll ja selle hoidmine soovitatavatel tasemetel. Liiga madal või kõrge veetase võib mõjutada basseini toimimist.

Filtrisüsteemi hooldus

Basseini filtrisüsteemi puhastamine regulaarselt vastavalt tootja juhistele. See hõlmab tavaliselt filtermaterjali puhastamist või vajadusel filtri vahetamist.

Pindade puhastamine

Basseini põhjast, seintelt ja veepinnalt prahi ja mustuse eemaldamine spetsiaalse basseini puhastus roboti abil.

Keemilise tasakaalu kontroll

Basseini vee keemilise tasakaalu kontroll, sealhulgas pH-taseme, kloori sisalduse ja muude oluliste keemiliste vahendite vajaduse kontroll. Sobiva keemilise tasakaalu tagamine aitab vältida vetikate ja bakterite kasvu.

Talvine hooldus

Kui bassein ei ole kasutusel, tuleb võtta enne talve saabumist kasutusele vajalikud meetmed, et säilitada basseini struktuuriline terviklikkus, vältida kahjustusi ja lihtsustada kevadel basseini kasutuselevõttu. See hõlmab sõltuvalt basseini tüübist selle tühjendamist, talvise katte kasutamist ja muid meetmeid.

Kui tihti tuleb basseini puhastamine ette võtta?

Basseini puhastamise sagedus sõltub mitmest tegurist, sealhulgas basseini tüübist, suurusest, kasutusintensiivsusest, ilmastikutingimustest ja keemilisest tasakaalust.

Regulaarne puhastamine: Basseini põhjapuhastust ja seinapuhastust tuleks teostada regulaarselt, eelistatult vähemalt üks kord nädalas. See aitab eemaldada basseini põhjale ja seintele kogunenud prahi, lehed, vetikad ja muu mustuse.

Filtrisüsteemi hooldus: Basseini filtrisüsteem tuleks puhastada vastavalt tootja soovitustele. Mõned filtrid vajavad puhastamist iga paari nädala tagant, samas kui teised võivad vajada sagedasemat hooldust, sõltuvat basseini kasutamissagedusest.

Keemiline tasakaal: Basseini vee keemilist tasakaalu tuleks regulaarselt jälgida ja vajadusel kohandada. See hõlmab pH taseme, kloori ja teiste keemiliste parameetrite kontrolli. Tavaliselt tuleks vee keemilist tasakaalu kontrollida vähemalt paar korda nädalas.

Kloori lisamine: Kloor on oluline desinfitseeriv aine, mis aitab hoida basseini vett puhtana. Kloori tase tuleks regulaarselt mõõta ja vajadusel lisada vastavalt basseini kasutamise intensiivsusele ja ilmastikutingimustele.

Vetikatõrje: Vetikate kontrolli ja tõrjet tuleks teostada regulaarselt, eriti soojemate kuude jooksul. Vetikate kiire avastamine ja tõrje aitavad vältida nende levikut basseinivees.

Lisaks regulaarsetele puhastus toimingutele on oluline märkida, et bassein tuleb põhjalikumalt puhastada ka enne hooaja algust ja pärast hooaja lõppu. Enne talvituma panekut tuleks teha põhjalikum puhastus, sealhulgas filtrisüsteemi tühjendamine ja vee taseme langetamine.

Lõppkokkuvõttes sõltub basseini puhastamise vajadus konkreetsest olukorrast, seega on oluline jälgida basseini seisundit ja teha vajadusel korrektuure.

Soovite täpsemat infot teenuse kohta?

Saatke meile hinnapäring ning vastame Teile 24 tunni jooksul. Leiame alati parimad lahendused lähtuvalt Teie vajadustest.

Scroll to Top